Jak działają okna dźwiękoszczelne?
Z pewnością hałas to poważny problem dla mieszkańców miast. Mieszkanie obok ruchliwej ulicy, torów kolejowych czy na gęsto zaludnionym osiedlu bywa uciążliwe i może negatywnie wpływać na zdrowie. Długotrwałe narażenie na hałas powoduje obniżenie koncentracji, utrudnia wypoczynek, zwiększa poziom stresu, a nawet może uszkodzić słuch. Z tej przyczyny warto zwrócić uwagę na okna dźwiękoszczelne.
Montaż okien dźwiękoszczelnych jest często najlepszym wyjściem z takiej sytuacji. Izolacyjność dźwiękowa (akustyczna) pozwala określić zdolność przegrody lub jej części do niwelowania przepływu fal akustycznych, wibracji i drgań. Izolacyjność akustyczna okien opisywana jest wskaźnikiem Rw podawanym w decybelach. Im wyższa wartość Rw, tym lepsza izolacja akustyczna, a więc skuteczniejsze wytłumienie hałasu.
Okna oferowane przez firmę Drutex, dostępne w naszym konfiguratorze okien online oraz w salonie w Kamieniu Pomorskim, posiadają parametr Rw na poziomie sięgającym nawet 46db. Dla przykładu, jeśli natężenie dźwięku dobiegającego z zewnątrz jest na poziomie 75 decybeli, a okna posiadają parametr Rw na poziomie 46 db, to wewnątrz usłyszymy dźwięk na poziomie tylko 29 db.
Zastosowanie okien dźwiękoszczelnych może być remedium na problem nadmiernego hałasu. Dzięki wstawieniu odpowiednich okien wzrośnie komfort akustyczny domowników. Zmniejszy się natomiast narażenie na zgubne skutki długotrwałego oddziaływania hałasu na nasze zdrowie. Okna dźwiękoszczelne sprawią, że poczujemy się znacznie lepiej we własnym domu.